Počet voľných miest
Kaskády: 2 Galenia: 2

Hľadáte bezpečné zariadenie pre vášho seniora?
V Senior Care už máme zaočkovaných klientov aj personál.

3.3.2021

Pandémia poznačila zariadenia sociálnych služieb a ich klientov. Ale aj ich rodiny. Z pohľadu blízkeho, ktorého rodinný príslušník žije v takomto zariadení, viem o čom hovorím.

Obyvatelia v zariadeniach sociálnych služieb patria do rizikovej skupiny. Vysoký počet infekcií a úmrtí na ochorenie COVID-19 v prvej vlne pandémie, znamenal pre zariadenia hlavne sprísnenie hygienicko-epidemických opatrení. Som si istá, že robia všetko preto, aby boli bezpečné pre seniorov, ale aj personál. No my, rodinní príslušníci sa napriek tomu k svojim blízkym nedostaneme. Väčšina z nás nevidela našich členov rodiny už viac ako pol roka. Nevidieť tak dlhú dobu svoju mamu, brata alebo dedka, je veľmi ťažké a frustrujúce. Často máme obavy, či je o nášho blízkeho dobre postarané, či mu niečo nechýba, či má zabezpečený program. Áno, môžeme si zavolať, ale nič nenahradí osobný kontakt. Nehovoriac o tom, že mnoho seniorov už je v takom zdravotnom stave, že komunikácia na diaľku je nemožná.

Bezpečné aj vďaka zaočkovaniu
Bezpečné aj vďaka zaočkovaniu

Dá sa s tým niečo robiť? Je v tomto rozdiel medzi zariadeniami?

„Áno. V Senior Care sa všeobecne snažíme poskytovať vyšší štandard, ako iné zariadenia. A v tomto období je to ešte viac viditeľné. V našich zariadeniach dodržiavame nadštandardné hygienické opatrenia. Používame napríklad aj germicídne žiariče. Podstatné však je, že vyše 90% našich zamestnancov aj klientov je už po druhej vakcinácii Pfizerom“ hovorí Milan Halomi, riaditeľ zariadení sociálnych služieb Senior Care. „Takže sa rodina nemusí báť umiestniť u nás svojho blízkeho, pretože sme zabezpečili, aby sa naši klienti u nás nenakazili koronavírusom. A pre rodinu to znamená aj to, že už 17.3. budeme môcť rodinným príslušníkom umožniť návštevy svojich blízkych. Čo  vo väčšine zariadení zatiaľ nie je možné“

Na komunikácii s príbuznými si práve Senior Care zariadenia dajú veľmi záležať. Empatickú individuálnu starostlivosť voči klientom prenášajú aj do úzkej spolupráce s ich rodinnými príslušníkmi. A to je veľké plus.

Mám skúsenosť, že ľudia vidia jediný rozdiel medzi jednotlivými zariadeniami sociálnych služieb iba v cene. Ja si však myslím, že sa oplatí vybrať zariadenie, ktoré poskytuje vyšší štandard služieb. Komfort pocítia hlavne naši blízki, ktorí v zariadení žijú.

Čo môže ponúknuť vaše zariadenie, čo v bežnom verejnom zariadení sociálnych služieb nenájdete? Je toho veľa.

„Naše zariadenia poskytujú rozsiahle služby v rámci dlhodobej ale aj krátkodobej starostlivosti o seniorov. Máme aj Alzheimer centrum a dokonca aj dialyzačné stredisko priamo v budove zariadenia. Ošetrovateľskú starostlivosť poskytujeme vlastnými zdravotnými sestrami a rehabilitačnými pracovníkmi“ hovorí Milan Halomi.

V Senior Care zariadeniach dosahuje manažment zdravotnej starostlivosti európsky štandard. Majú zazmluvneného všeobecného lekára aj psychiatra. Vizity vykonávajú priamo v zariadení, predpisujú lieky a zdravotné pomôcky, ktoré zariadenie zabezpečí. Zariadenie tiež zabezpečuje aj vyšetrenia u odborných lekárov, ale aj hospitalizáciu v zdravotníckom zariadení, ak treba. Dokonca aj kúpeľnú liečbu. Alzheimer centrum má svoju vlastnú psychologičku, čo je pre seniorov s touto diagnózou veľké plus. A ako jediný na Slovensku poskytujú klientom dialýzu priamo v budove zariadenia.

„Záleží nám na tom, aby naši klienti mali každodenný prístup k skupinovým a individuálnym terapiám so sociálnymi pracovníčkami. A aby mali zabezpečený program a mohli sme im spríjemniť dni, kým ich opäť budú môcť prísť navštíviť rodinní príslušníci.“ dodal Milan Halomi.

Nie vždy je možné, zabezpečiť domácu starostlivosť našim blízkym. Často sú odkázaní aj na náročnejšiu zdravotnú starostlivosť a na 24-hodinovú opateru, ktorú im my doma poskytnúť nedokážeme. Pokiaľ s takýmto problémom práve bojujete, skúste sa poobzerať po kvalitných zariadeniach. To, čo váš blízky dostane v takomto zariadení, môže byť pre neho po fyzickej ale aj psychickej stránke oveľa viac ako by sme čakali.

Takým zariadením je Senior Care. V Senior Care je zabezpečený európsky štandard služieb a zdravotnej starostlivosti. Tým, že zabezpečili preočkovanie svojich klientov a personálu, nemusí sa rodinný príslušník báť, že sa ich blízky v tomto zariadení nakazí koronavírusom. A rodina môže svojho blízkeho bez obáv navštíviť už od polovice marca.

V Senior Care vám veľmi radi odpovedia na vaše otázky. Rozumejú neistote, ktorú v tejto dobe pociťujú rodiny príbuzných odkázaných na 24-hodinovú starostlivosť.

Obráťte sa priamo na manažérku zariadenia Mgr. Denisu Podhorovú, podhorova@seniorcare.sk, 0915 731 374. Ak si chcete pozrieť a prečítať o zariadeniach niečo viac, informácie nájdete na webe www.seniorcare.sk, ale aj na ich facebookovej stránke Senior Care – zariadenia sociálnych služieb.

Ďalšie články

Dohodnite si stretnutie ešte dnes

    Chcete kontaktovať priamo manažéra?

    Nie je problém. Napíšte mi email alebo mi rovno zavolajte a doriešime to osobne.

    Mgr. Denisa Podhorová, manažérka zariadení

    Kontaktujte nás