Počet voľných miest
Kaskády: 2 Galenia: 2

Osobný a individuálny prístup je pre nás na prvom mieste

Vybudovali sme zariadenia, ktoré svojimi službami, prístupom personálu, podmienkami bývania a trávenia voľného času, ale aj vonkajším prostredím vysoko prevyšujú slovenský štandard v poskytovaní sociálnych služieb seniorom.

Vyškolený
 personál

Máme ľudský prístup

Udržiavame si ľudský prístup ku klientom a ich individuálnym potrebám a želaniam.

5 rokov
 skúseností

Zlepšujeme sa

Poskytujeme nadštandardné prostredie a služby a neustále sa zlepšujeme.

150+ spokojný ch
klientov

Sme unikátni

Profesionálny personál ponúka komplexnú sociálnu, opatrovateľskú a ošetrovateľskú starostlivosť doplnenú o unikátne zdravotnícke služby.

2 moderné 
zariadenia

Vytvárame domov

Vytvárame klientom „náhradný“ domov so všetkým, čo im umožní spokojný a kvalitný život.

Predstavujeme zariadenie
Senior Care Galenia
Galanta

Senior Care Galenia

Aktuálny počet voľných miest: 2

Zariadenie sa nachádza sa v širšom centre Galanty. Je súčasťou unikátneho centra integrovanej starostlivosti, kde je pod jednou strechou: zariadenie sociálnych služieb s Alzheimer centrom, dialyzačné stredisko, nefrologická ambulancia, rehabilitácia, ako aj služby lekárov ― špecialistov v blízkej Nemocnici sv. Lukáša, s ktorou je zariadenie prepojené podzemnou chodbou.

Na troch poschodiach poskytujeme dlhodobé aj krátkodobé pobyty pre klientov, ktorí vzhľadom na svoj vek a ochorenie potrebujú nadštandardnú starostlivosť.

Prevádzkovateľom Senior Care Galenia je nezisková organizácia Senior Care Galanta, ktorá je spoločným projektom spoločnosti Senior Care a koncernu B. Braun. Senior Care je slovenská spoločnosť, ktorá sa venuje poskytovaniu sociálnych služieb od roku 2014. Koncern B. Braun pôsobí na celosvetovom trhu vyše 180 rokov a patrí k najväčším výrobcom zdravotníckych produktov na svete. Skupinu B. Braun CZ/SK tvoria spoločnosti B. Braun Medical (dodávateľ zdravotníckych prostriedkov), B. Braun Avitum (prevádzkovateľ dialyzačných stredísk – 23 v ČR, 17 na Slovensku, odborných ambulancií a domovov pre seniorov so zdravotným postihnutím). Zariadenie je v prevádzke od apríla 2018.

Lokalita

Zariadenie sa nachádza neďaleko centra Galanty, bezprostredne vedľa galantskej Nemocnice sv. Lukáša.

Výborná je tiež jeho dopravná dostupnosť ― cesta autom z Bratislavy trvá približne 50 minút, vlakom 35 minút. Priamo pri zariadení stoja aj miestne autobusové linky. Od železničnej stanice je zariadenie vzdialené asi 1,7 km.

Zobraziť na mape

Kapacita

Celková kapacita je 71 lôžok (53 jednolôžkových izieb a 9 dvojlôžkových izieb).
V zariadení poskytujeme tri druhy sociálnej služby:

 • špecializované zariadenie (1. poschodie): 23 lôžok (21 jednolôžkových a 1 dvojlôžková izba)  – zameranie na klientov s Alzheimerovou chorobou,
 • zariadenie opatrovateľskej služby (2. poschodie): 24 lôžok (14 jednolôžkových a 5 dvojlôžkových izieb) – vek nad 18 rokov, pobyt na dobu určitú,
 • zariadenie pre seniorov (3. poschodie): 24 lôžok (18 jednolôžkových a 3 dvojlôžkové izby) – dôchodkový vek, pobyt na dobu neurčitú.

Vybavenie izby

V každej izbe nájdete elektrickú polohovaciu posteľ, nočný stolík, stôl, stoličku, skriňu, vešiak, televízor, bezdrôtové pripojenie na internet, mobilné signalizačné zariadenie na privolanie personálu, kúpeľňu s umývadlom, sprchovým kútom a WC. Izby orientované do záhrady majú aj balkón, izby na 3. poschodí (ZPS) majú klimatizáciu.

Vybavenie zariadenia

Na každom poschodí nájdete jedáleň s kuchynkou pre klientov, priestory ne návštevy a relax, priestor pre spoločné aktivity a sledovanie televízie. V zariadení sa nachádzajú tiež rehabilitačné priestory s telocvičňou, posilňovňou a hydroterapiou, veľký park s možnosťami spoločných aktivít, prechádzok, posedenia a relaxu. Celé zariadenie je bezbariérové a má 3 výťahy.

Najdôležitejšie benefity

Medzi najdôležitejšie benefity zariadenia patrí:

 • nadštandardné bývanie v úplne novom zariadení,
 • dialyzačné stredisko priamo v budove zariadenia – jediné na Slovensku,
 • Alzheimer centrum s vyškoleným personálom vrátane ergoterapeutky, psychologičky a špeciálnej pedagogičky,
 • spolu 71 lôžok, z toho až 53 jednolôžkových izieb,
 • televízor a wifi v na každej izbe,
 • hydroterapia, posilňovňa, telocvičňa,
 • veľká záhrada na relaxáciu a terapie,
 • možnosť krátkodobých pobytov,
 • prepojenie s nemocnicou podzemným tunelom,
 • pravidelné týždenné návštevy zmluvného všeobecného lekára a psychiatra v zariadení,
 • odborná starostlivosť u lekárov špecialistov v galantskej nemocnici vrátane sprevádzania klientov na vyšetrenia,
 • ošetrovateľská starostlivosť realizovaná vlastným personálom,
 • autom z Bratislavy iba 50 min., resp. vlakom iba 35 min,
 • spoločné zariadenie Senior Care (prevádzkovateľ zariadenia pre seniorov Senior Care Kaskády) a koncernu B. Braun (jeden z najväčších výrobcov zdravotníckych pomôcok na svete, pôsobí v 63 krajinách sveta, na Slovensku okrem toho prevádzkuje 15 dialyzačných stredísk),
 • know-how a skúsený tím z oblasti poskytovania sociálnych a zdravotníckych služieb (5-ročné skúsenosti z nášho druhého zariadenia Senior Care Kaskády).

Cenník

Cena zahŕňa pobytovú sociálnu službu, 24-hodinovú ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť, sociálne poradenstvo a sociálnu rehabilitáciu, celodenné stravovanie (racionálna strava 5x denne, diabetická strava 6x denne), pravidelnú prehliadku/konzultáciu všeobecným lekárom raz za týždeň, upratovanie, pranie, žehlenie, údržbu šatstva, záujmové činnosti, 2 elektrické spotrebiče na izbe (okrem chladničky), úschovu cenností, 1x týždenne hydroterapiu.

Cenník služieb

Doplnkové platené služby

Za doplatok našim klientom ponúkame rehabilitácie, masáže, pedikúru či kadernícke služby.

Predstavujeme zariadenie
Senior Care Kaskády
Rekreačná oblasť Kaskády pri Váhu

Senior Care Kaskády

Aktuálny počet voľných miest: 2

Zariadenie pre seniorov Senior Care Kaskády sa nachádza v rekreačnej oblasti Kaskády iba 5 km od Galanty. Moderná veľkoryso riešená budova s nadštandardným sociálnym zázemím a veľkou záhradou poskytuje klientom spokojné a nerušené trávenie času v prírodnom prostredí.

Našim klientom poskytujeme dlhodobé ubytovanie s odbornou 24–hodinovou ošetrovateľskou a opatrovateľskou starostlivosťou a základnými a doplnkovými sociálnymi službami od celodenného stravovania až po záujmové činnosti.

Prevádzkovateľom Senior Care Kaskády je nezisková organizácia Služby pre seniorov so sídlom v Šali. Zariadenie je v prevádzke od 1. decembra 2014.

Lokalita

Senior Care Kaskády sa nachádza 3 km od Galanty v pokojnom prírodnom prostredí pri priehrade Kráľová. Z Bratislavy je vzdialený 60 km a cesta trvá asi 45 minút.

Zobraziť na mape

Kapacita

Zariadenie má spolu 80 lôžok, z toho 24 miest na 1–lôžkových izbách a 56 na 2–lôžkových izbách.

V zariadení poskytujeme jeden druh sociálnej služby – zariadenie pre seniorov – pre osoby v dôchodkovom veku, pobyt je na dobu neurčitú.

Vybavenie izby

V každej izbe nájdete elektrické polohovacie postele s antidekubitnými matracmi, nočný stolík, stôl a stoličky, skriňu a komodu zvlášť pre každého klienta, signalizačné tlačidlá pre privolanie opatrovateľky na 3 miestach v izbe, prípojky na TV, rádio, telefón a internet, bezbariérovú kúpeľňu s umývadlom, sprchou a WC, balkón.

Vybavenie zariadenia

Nová, len niekoľkoročná 3-poschodová budova je veľkoryso riešená a je celá bezbariérová.

V prízemí majú klienti veľkú spoločenskú miestnosť, telocvičňu, kaplnku, hydroterapiu a ďalšie miestnosti na terapie a služby.
V ľavej časti prízemia sú izby pre intenzívnu starostlivosť, izolačka a ordinácia lekára.
Za recepciou sa nachádza hala pre návštevy s vonkajšou terasou.

Prvé a druhé poschodie je riešené identicky. Na každom poschodí sa okrem izieb pre klientov nachádza sesterská miestnosť, jedáleň, spoločenská miestnosť, priestory na posedenie a 3 kuchynky pre klientov.

Okolo celého zariadenia sa rozprestiera rozsiahla záhrada na relaxáciu a spoločenské aktivity.

Cenník

Cena zahŕňa racionálnu stravu (5x denne), 24-hodinovú opatrovateľskú starostlivosť, pravidelnú prehliadku/konzultáciu lekárom raz za týždeň, upratovanie, pranie, žehlenie, údržbu šatstva, záujmové činnosti, 2 elektrické spotrebiče na izbe, úschovu cenností, 1x týždenne hydroterapiu a masáž.

Cenník služieb

Doplnkové platené služby

Za doplatok našim klientom ponúkame rehabilitácie, masáže, pedikúru či kadernícke služby.

Sledujte naše novinky a aktivity

Dohodnite si stretnutie ešte dnes

  Cenníky Senior Care Galenia

  Cenníky Senior Care Kaskády

  Kontaktujte nás